1 - 11. szabály
1-es szabály: Bármely felnőttnek válaszolva a gyerek válaszának tartalmaznia kell az „Igen, Asszonyom/Kisasszony/Tanárnő", vagy „Nem, Uram/Tanár úr" formátumot. Fejbólintást, vagy egyszerű „igen", illetve „nem" feleletet nem fogadunk el.
2-es szabály: Tanítsd meg a gyermeknek a szemkontaktus értékét. Ha valaki felszólal, neki folyamatosan a beszélőn kell tartania a szemét. Ha valaki hozzászól a témához, a diák forduljon a hozzászóló felé.
3-as szabály: Ha az osztálytársak közül bárki megnyer egy játékot, vagy ügyesen old meg egy feladatot, a gyermek mindig gratuláljon az illetőnek. A taps legalább három másodperces legyen, mely a tenyerek helyénvaló hangerőt kiváltó összecsapásából származzon.
4-es szabály: Egy téma megvitatásakor a gyereknek tiszteletben kell tartania diáktársai hozzászólásait, véleményüket, ötleteiket. Amennyiben erre mód nyílik, saját véleménynyilvánítását így vezesse be: „Jánossal egyetértve én is úgy érzem...", vagy „Nem tudok egyetérteni Sacival, bár jól közelített, de szerintem...", avagy „Azt hiszem Győző kitűnő megfigyelést tett, így értettem meg, hogy...".
5-ös szabály: Ha egy gyerek megnyer egy játékot, vagy jól old meg egy feladatot, tanítsd meg, hogy ne hencegjen ezzel. Ha veszít, tanítsd meg, hogy ne mutasson dühöt emiatt. Ehelyett inkább mondjon valami olyasmit, mint „Élveztem a kihívást, és alig várom, hogy újra játszhassak veled", vagy „Jó játék volt", vagy ne mondjon semmit. A haragot, vagy szarkazmust tartalmazó megjegyzések, mint pl. „Nem is igazán figyeltem, ennyire nem vagy ám jó ebben" gyengeséget mutatnak.
6-os szabály: Ha a társalgás közben kérdést intéznek a gyerekhez, neki is viszonoznia kell a kérdést. Ha valaki érdeklődik: „Hogy telt a hétvégéd?", válaszoljon, majd aztán viszonozza az érdeklődést. Pl.: „Hogy telt a hétvégéd?" „Köszönöm, nagyon pompás volt, családommal voltam bevásárolni. No és veled mi újság, neked is jól telt a hétvége?" Ez csupán udvariassági kérdés, hogy éreztesd, te is törődsz vele annyira, mint ő veled.
7-es szabály: Tanítsd meg, hogy köhögés, tüsszentés, böfögés esetén illik elfordulni, és szánkat tenyerünkkel eltakarni. Az ökölbe szorított kéz nem elfogadható. Ezen kívül utólag mondaniuk kell: „Elnézést kérek!".
8-as szabály: Soha ne cuppogjanak, ne forgassák szemeiket, vagy bármi egyéb módon se mutassanak gesztusaikkal tiszteletlenséget.
9-es szabály: Mindig helyénvaló megköszönniük, ha bármit kapnak egy tanártól. A méltánylás ilyen kimutatásának hiánya teljesen elfogadhatatlan.
10-es szabály: Ha bárkitől kap valamit a gyerek, soha nem sértheti meg a személyt ajándékának becsmérlésével, vagy burkolt megjegyzésekkel jeleznie, hogy nem becsüli azt.
11-es szabály: Buzdítsd arra a gyereket, hogy váratlan kedvességekkel lepjen meg másokat. Havonta legalább egyszer tegyen valami szokatlan dolgot, ami valaki irányában kedves és nagylelkű cselekedet.