34 - 44. szabály
34-es szabály: Ha ételt kínálnak egy gyereknek, akár az étkezőben, akár osztálypartin, soha ne vegyen többet a neki szánt résznél. Ne legyen mohó, ne próbáljon többet venni, nem csak azért, mert ez pazarlás, hanem tiszteletlenség is, előfordulhat, hogy másoknak nem jut.
35-ös szabály: Az iskolában, kiránduláson, otthon, barátok közt vagy akár a családban is, ha valaki leejt valamit a gyerek közelében, neki fel kell azt vennie és visszaadni. Még ha a másik személy közelebb is van a leesett tárgyhoz, pusztán az udvariasság kedvéért gyakorolni kell a lehajlás és visszajuttatás gesztusát.
36-os szabály: Ha egy gyerek ajtóhoz közeledik, de valaki közvetlen mögötte is jön, mindig tartsa nyitva a másik személynek az ajtót. Ha az maga felé nyílik, akkor nyissa ki, lépjen kicsit félre és engedje át a másikat, ha viszont tolni kell az ajtót a nyitáshoz, akkor haladjon át rajta, majd tartsa meg az ajtót, míg a másik személy is áthalad.
37-es szabály: Ha valaki összeütközik a gyerekkel, ő kérjen bocsánatot akkor is, ha nem ő volt a hibás.
38-as szabály: Mikor a gyerek tanulmányi útra megy osztálytársaival, amint belépnek valahová, nincs többé helye beszélgetésnek. A tanulóknak olyan nyugodtan kell belépniük bárhová, hogy még érkezésüket se észlelje senki. Ez minden olyan helyre való megérkezésre igaz, ahol tömegesen fordulnak elő emberek, legyen az mozi, templom, színház vagy bármely gyűjtőhely.
39-es szabály: Ha tanulmányi út során ellátogat valahová az osztály, jó ötlet lehet megdicsérni valamit a vendéglátónál. Például családlátogatás esetén kedves gesztus lehet megcsodálni a függönyöket, hiszen gyakran van szorongás abban, aki otthonában fogad vendéget, meg kell hát tanulni oldani ezt a feszültséget. Más helyek meglátogatásakor, pl. múzeumban vagy színházban az idegenvezetőnek említhetik meg az épület szépségét.
40-es szabály: Iskolagyűléseken a gyerek nem forgolódhat, vagy nézelődhet barátai figyelmének felkeltése céljából. Minden osztálynak olyan képet kell mutatni, mely saját maguk és mások tiszteletéről tanúskodik.
41-es szabály: Egy gyereknek meg kell tanulnia az otthoni telefonhívások illendő fogadását.
42-es szabály: Tanítsd meg a gyereknek, hogy fontos megköszönnie, ha valaki tesz valamit érte, legyen az otthon, vagy az iskolában. Ha az osztály kirándulásról érkezik meg, rázzon kezet tanárával és minden kísérővel. Köszönje meg nekik, hogy elvitték az osztályt kirándulni, és tudassa, milyen megtisztelő, hogy ő is részt vehetett az úton.
43-as szabály: Ha veled, családdal, vagy osztálykiránduláson a gyerek mozgólépcsőn utazik, mindig húzódjon a jobb oldalra, hogy ha valaki siet, legyen módja balra elhaladni mellette. Ha liftbe, vagy metró kocsiba szállt, kilépésnél engedje előre a többieket.
44-es szabály: Beszéld át a gyerekkel az iskolai viselkedés alapszabályait. Meg kell értenie a tanár elvárásait a sorakozóról, az osztály rendezett vonulásáról, ha mennek valahová, valamint szükséges esetekben a csendben maradás szabályait.