III. A CURRICULUMFEJLESZTŐ SZAKEMBER (SZAKPEDAGÓGUS) ÉS PEDAGÓGUS KOMPETENCIÁI

Bizonyára Önt is foglalkoztatja – az előző fejezet tanulságainak átgondolása, az elvégzett feladatok után –, mi mindent kell még tudnia, mi mindenre kell még késznek és képesnek lennie annak a szakembernek, aki curriculumfejlesztő szakemberként tevékenykedik. Ebben a fejezetben a curriculumfejlesztő szakember lehetséges kompetenciáival ismerkedhet meg. A fejezet tartalmának átgondolása, feladatainak megoldása hozzájárulhat ahhoz, hogy számba vegye, mely pontokon szükséges ismereteit gazdagítani, mélyíteni, képességeit fejleszteni abban az esetben, ha curriculumfejlesztői feladatokat kíván megoldani, ha ezirányban kívánja továbbképezni magát, ha ezirányú képzettséget kíván majd a későbbiekben megszerezni.

Harmadik tanulási egység:

- a kompetencia szó jelentése

- a curriculumfejlesztő szakember

- a tanár szerepe a curriculumok felhasználásában és fejlesztésében