3.2. A kurzus programjának leírása

iDevice ikon Olvasnivaló

A kurzust olyan tanár szakos hallgatóknak állítottam össze, akik megkapták már azokat az elméleti alapokat, amelyekre az új tudást rá lehet építeni. Frissek a tudástartalmaik, így az új elemek a régieket erősíthetik, illetve rögzíthetik is. Rendelkeznek már előzetes ismeretekkel a tanulás és tanítás rendszerszemléleti modelljéről, különös tekintettel az ellenőrzés és az értékelés összefüggésrendszeréről. Ismerik a tanítás-tanulás folyamatát (tervezés, szervezés, értékelés). Megismerték a tanulói és pedagógiai tudás fajtáit, értelmezéseit, szerkezetét, szerveződését és változásait. Találkoztak a tantervelmélet keretében a tartalmi szabályozással, a követelményrendszerek felépítésével, feltérképezték a Nemzeti alaptanterv és a Helyi tanterv kapcsolatát, és azok jellemzőit.