6. fejezet: Cristina-Allemann Ghionda: Iskolai interkulturális nevelés.

iDevice ikon Annotáció
A szerző a Kölni Egyetem multikulturális oktatással foglalkozó professzora, a brüsszeli Deloitte Consulting tagja. Németországra, Magyarországra, az Egyesült Királyságra, Olaszországra, Franciaországra kiterjedő kutatásának eredményeit 2008. júniusában ismertette az Európai Bizottsággal. A vizsgálat hazai vonatkozása, hogy a kutatók a magyarországi bevált gyakorlat egyetemi szakértőjeként Prof Dr Forray R Katalinnal, a PTE BTK NTI Romológia és Nevelésszociológia Tanszékének vezetőjével készítettek interjút, míg közoktatási szakértőként a szöveggyűjtemény szerkesztőjével, Dezső Renáta Annával konzultáltak.

iDevice ikon Irodalomjegyzék
Cristina-Allemann Ghionda: Intercultural Education in Schools. Brussels, European Parliament, 2008