A cigányságot érő sztereotípiák megfogalmazása gandhis diákok által

A képet 2002 nyarán (július 19-27.) készítettem Bonnban, ahol nyolc gandhis diákkal egy nemzetközi ifjúsági táborban (Foreigners in Europe: Between Integration and Exclusion – Haus Venusberg) vettünk részt. A program fókuszában az európai kisebbségek és bevándorlók kérdései álltak. Egy gandhis gimnazista az iskola csoportja által készített szemléltető anyag segítségével mutatja be a tábor résztvevőinek azokat a sztereotipikus megnyilvánulásokat, melyekkel cigány származású fiatalként nap mint nap találkozik Magyarországon: „Buta/hülye, bűnöző, menj haza, gyűlöllek, mocskos, szakadt ruhákban jár, büdös, sötét, lusta, részeges, tetves, tolvaj, genetikailag alkalmatlan az általános iskola elvégzésére is.”