„Vond be, lelkesítsd, adj tágabb teret!”- modell

iDevice ikon Annotáció
Ez a hármas irányelv meghatározza azon tevékenységek körét a tanulási-tanítási folyamatban, melyek önmagukban régóta ismert és alkalmazott technikák, újdonság értékük a pedagógiai szemléletben áll.

Vond be tanulóid: Cél egy együttműködő, támogató tanulmányi környezet felépítése, amely vonzóvá teszi diákjaink számára a tanulás folyamatát, valamint segít nekik kapcsolódást létrehozni az egyaránt bennük rejlő egyéniség, illetve a diák között, ezen kívül osztálytársaikkal való hasonlóságok felfedezésére is bátorít.

Lelkesítsd tanítványaid: E megközelítés több feladattípust is a diákok által könnyen használhatóvá tesz: írás, szókincs, nyelvtan, szóbeli kommunikáció, célirányos tevékenységek. A diákok gyakorolják az írás különböző fajtáit, a közösségi felszólalást, igényesen gondolkodókká válnak, amint a „való világot" érintő kérdésekben állást foglalnak, vitáznak, azokra reagálnak.

Adj tágabb teret diákjaidnak: Azáltal, hogy a külső világot beemeljük a tanterembe, az órákat pedig a világ részévé tesszük, arra bátorítjuk a tanulókat, hogy pozitív változást érjenek el magukkal és közösségükkel kapcsolatban. Olyan, a hagyományostól eltérő tevékenységek véghezvitelére késztetjük őket, mint vendégelőadó meghívása, vagy külső helyszínek meglátogatása - ezek által új szociális és tanulmányi perspektívákat nyithatunk meg a diákok előtt.