A kollégiumi prevenciós tevékenységek feltárását célzó, jelen kutatás leírása

Az intézményesített prevenció elsődleges színtere az iskola, de azon diákok esetében, akik kollégiumi ellátásban részesülnek, a kollégium ugyanolyan fontos színtér lehet. A drogok elleni védettséget a gyerekek elsősorban a családban szerezhetik meg, de a családtól távol a kollégiumi nevelői munkának kell átvenni ezt a feladatot. Sokszor sajnos a család nem is töltheti be e funkcióját, mivel vagy elváltak a szülők, vagy egyéb nehéz helyzetük miatt nem jut elég idő és figyelem a pozitív értékek átadásra, megerősítésére. Legrosszabb esetben a családban is jelen lehetnek a deviáns magatartásformák, amelyek sokszor visszafordíthatatlan károkat okoznak a fejlődő személyiségben. A kollégiumi prevenció fontossága mellet szól az az érv is, hogy zárt közösségében nagy hatással vannak egymásra a fiatalok, így a negatív viselkedésminták is gyorsabban terjednek.